Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Realizowane projekty
Projekty
Owoce w szkole PDF Drukuj
środa, 20 października 2010 11:00

OWOCENAGLOWEK1

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie przystąpiła do rządowego programu „Owoce w szkole” dotowanego przez Unię Europejską i skierowanego do uczniów klas 1-3. W trakcie przerwy śniadaniowej uczniowie klas młodszych spożywają otrzymane warzywa świeże i przetworzone. Są to jabłka, gruszki, sok owocowy, marchewka, papryka słodka, rzodkiewka, mieszanki warzywne, sok warzywny lub owocowo-warzywny.

Więcej…
 
Mleko w szkole PDF Drukuj
sobota, 16 października 2010 17:26

mleko naglowek

Rada Pedagogiczna SP1 zadecydowała o przystąpieniu szkoły do programu i już od 1 października wszyscy  uczniowie  klas I-VI będą  piją mleko. Szkoła nie ponosi żadnych kosztów związanych z uruchomieniem i prowadzeniem programu. Na dostawcę wybrano Spółdzielnię Mleczarską w Czarnkowie, która  dostarcza je w higienicznie zamkniętych buteleczkach  jednorazowego użytku.

Więcej…
 
Kropla Tęczy dla Jedynki PDF Drukuj
środa, 29 września 2010 11:18

naglowek3

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie  została laureatem  Nagrody Klubu Gaja  za rok 2010  w programie edukacji ekologicznej Zaadoptuj rzekę.

Tematem  ogólnopolskiego programu konkursowego  Zaadoptuj rzekę  jest woda, a w szczególności rzeki i ich znaczenie w przyrodzie.   W 2010 roku przesłaniem programu było hasło Zaadoptuj rzekę – rzeki dla ludzi i zwierząt! Młodzi ekolodzy z SP1 jako obiekt adopcji wybrali  odcinek rzeki Głomi przepływający przez nasze miasto. Program objęty jest patronatem Ministra Środowiska. ,,Kropla Tęczy” za rok 2010, bo tak zwie się nagroda, została przyznana za współpracę i zaangażowanie największej liczby podmiotów biorących udział w programie. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 20 września w Warszawie w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

naglowek2

Uczniowie nad  projektem do ogólnopolskiego konkursu ,,Zaadoptuj rzekę” przepracowali wiele popołudniowych godzin pod kierunkiem Joanny Schultz, Hanny Urban i Barbary Sitowskiej. Wspierali ich partnerzy  i za to otrzymali  nagrodę.

Więcej…
 
Pakt dla Głomi PDF Drukuj
sobota, 22 maja 2010 10:07

nagłówekpakt

22 kwietnia - pierwszego dnia obchodów święta Naszej Szkoły miało miejsce ważne wydarzenie. W sali nr 13 podpisaliśmy porozumienie w sprawie działań na rzecz złotowskiego odcinka Głomi. Rzeka została formalnie „zaadoptowana”.

pakt001a

Spotkanie uprzyjemniła wystawa fotografii p. Jerzego Zycha, prezentujących faunę ekosystemu Głomi. Panie J. Wiebskowska i D. Cybulska przygotowały piękną makietę odcinka rzeki wykonaną z krepy.

Więcej…
 
RADOSNA SZKOŁA PDF Drukuj
sobota, 13 marca 2010 11:27

logoradosnaszkola

W Szkole Podstawowej nr   1 im. Stanisława Staszica w Złotowie   oddano do użytku miejsca zabaw ruchowych, na wyposażenie których  szkoła pozyskała środki
z Rządowego Programu  Radosna Szkoła
–„Kraina sprawności i zdrowia na deszcz”  

radosna_szkola2W Jedynce od lat realizowane są działania, które służą wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci między innymi przez podnoszenie poziomu nauczania, wczesne odkrywanie uzdolnień oraz zapewnienie lepszego dostępu do edukacji najmłodszych dzieci. Jednym z takich działań jest realizacja Programu „Radosna Szkoła”, dzięki któremu szkoła stała  się bardziej przyjazna i nowoczesna. Uczniom najmłodszym z klas I-III  zapewnia się bezpieczne warunki nauki, wychowania i opieki, a pozyskane wsparcie finansowe do zakupu pomocy dydaktycznych i sprzętu umożliwia aktywność fizyczną dzieci oraz stwarza naturalną sytuację do diagnozy i terapii. Małą salę gimnastyczną Jedynki wyposażono w przyrządy pozwalające na zaspokojenie przez dziecko potrzeby ruchu, świetlicę dla najmłodszych w urządzenia pozwalające na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań oraz zorganizowano kąciki wypoczynkowe w salach lekcyjnych dla klas I-III. Kolorowe, przyjazne i różnorodne pomoce dydaktyczne posiadające walory  poznawcze i estetyczne zapewniają warunki pozytywnego oddziaływania na rozwój psychofizyczny dzieci.  Udział  SP 1 w Rządowym  Programie „Radosna szkoła” –„Kraina sprawności i zdrowia na deszcz” ułatwia  nauczycielom realizowanie nowej podstawy programowej, stwarza warunki do indywidualizacji procesu kształcenia i oddziaływań diagnostyczno-terapeutycznych, umożliwia łączenie nauki z zabawą oraz zapewnia lepszą opiekę i bezpieczeństwo uczniom. 

Do góry ▲

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 26 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Bogumi, Aleksandra, Mirosawa