Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

W krainie książek
Zdarzyło się 200 lat temu PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
sobota, 06 marca 2010 22:20

naglowekchopin

„Nigdy czarowniejszą pieśnią

Nie kusiła Odysa syrena...

Gdyby fiołki i konwalie

Zamiast pachnąć grać umiały,

Byłaby to muzyka Chopina”

Gif_klawiatura

anutkiRok 2010 jest dla kultury polskiej szczególny. Wszystko za sprawą człowieka, którego imię i nazwisko znane jest na całym świecie – Fryderyka Chopina.

Więcej…
 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
piątek, 19 lutego 2010 21:25

Tytył sen naglowek

To nie był sen, to się działo naprawdę. Uczniowie z grupy teatralnej „Kropelki” pod kierunkiem pani Bernadety Jaskólskiej przygotowali dla przyszłych czytelników  klas pierwszych niespodziankę- przedstawienie „Sen o książce”, w którym pod wpływem odwiedzin postaci z bajek główny bohater Jacek  (Artur  Fąs) przeobraża się z chłopca, który niszczy książki i ich nie czyta w prawdziwego i wzorowego czytelnika.

Więcej…
 
Żywa lekcja historii PDF Drukuj Email
sobota, 13 lutego 2010 20:12

naglowek wyzwolenieok

 

flaga_polska31 stycznia obchodziliśmy 65 rocznicę wyzwolenia naszego miasta. Każdy moment jest odpowiedni, aby przypomnieć ów mroźny czas i tamte wydarzenia. Przybliżyła je wystawa w bibliotece szkolnej, która prezentowała kronikę walk o Ziemię Złotowską, o jej wyzwolenie z rąk hitlerowców, począwszy od 14 do 31 stycznia 1945 r. Bohaterem tamtych dni i świadkiem oraz uczestnikiem wydarzeń był płk. Igor Zacharow, ojciec pani Danuty Smakulskiej, byłej dyrektor naszej szkoły, którą gościliśmy na spotkaniu z młodzieżą  klasy 6c wraz z wychowawczynią Aleksandrą Budnik- Brzeską. 

Więcej…
 
W Misiolandii PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
piątek, 27 listopada 2009 16:07

 

gif5

 

gif125 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. To fantastyczna okazja aby świętować narodziny jednej z najpopularniejszych maskotek na świecie. Tego dnia biblioteka szkolna zamieniła się w Misiolandię- Krainę Misiów. Gościliśmy misie z różnych stron świata, począwszy od Kubusia Puchatka ze Stumilowego Lasu, po Troskliwe Misie, Misia Padingtona z Londynu, Misia Yogi, aż po naszego rodzimego Misia Uszatka. Misie towarzyszą dzieciom od ponad 107 lat, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. Pluszowe misie lubi każdy, tak samo maluchy jak i dorośli. Misie zwykle kojarzą się z zabawą, ale także książką i bajką , których nie zabrakło na naszej wystawie. Książkom o misiach towarzyszyły pluszaki. Dzieci z klas I poznały historię i pochodzenie Pluszowego Misia. Obejrzały  inscenizację pt „W sklepie z zabawkami” Cz. Janczarskiego przygotowaną przez starsze koleżanki z aktywu bibliotecznego  Roksanę Gollę i Karolinę Lewandowską oraz filmik o przygodach Misia Uszatka. Pierwszaki pięknie opowiadały o swoich pupilach i złożyły przyrzeczenie, że zawsze będą dbać o wszystkie misie.

Więcej…
 
Znak Polaków PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
środa, 11 listopada 2009 05:45

11 listopada to wielkie narodowe święto. W ramach edukacji patriotycznej i realizacji Tygodnia Małego Patrioty w bibliotece szkolnej można  obejrzeć wystawę pt. „Orzeł Biały Znak Polaków”, który jest naszym symbolem narodowym od ponad 600 lat. Wizerunek Orła zmieniał się na przestrzeni lat, co obrazuje wystawa. Wśród eksponatów zgromadzono materiały biblioteczne oraz prywatne zbiory należące do pana Tadeusza Stecyka, który prowadzi Szkolne Muzeum przy ZSS nr 1 w Złotowie.
Więcej…
 
Tak powstały zakładki - warsztaty PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 04 listopada 2009 17:35
 Czy to zabawne przygody ulubionego bohatera … czy też pełna grozy opowieść …a może wyciskające łzy smutne historie?
Tak czy inaczej, bywają takie chwile, gdy książkę trzeba odłożyć na półkę, czyli inaczej, po prostu przerwać czytanie, by zająć się różnymi innymi sprawami. By nie zgubić wątku, a przynajmniej kartki, na której skończyło się czytać, powstały zakładki.
Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 20 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy