Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

W krainie książek
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
piątek, 12 kwietnia 2013 18:44
NAG CZYT 001

Dawno, dawno temu w Toruniu… tak rozpoczyna się legenda o toruńskich piernikach. Niedawno,  czyli w poniedziałek 18 marca 2013 r. i niedaleko, bo w złotowskiej „Jedynce” najmłodsi  uczniowie klas I stali się czytelnikami biblioteki szkolnej. Poznali bohaterów legendy o toruńskich piernikach za sprawą starszych koleżanek i kolegów z grupy teatralnej przygotowanej przez panią Bernadetę Jaskólską. 

NAG CZYT 002 

Czytaj dalej...
 
Złotów Moja Mała Ojczyzna PDF Drukuj Email
środa, 10 kwietnia 2013 00:00
OJ NAG 001
Dnia 13.02.2013 roku, odbył się coroczny konkurs ,,Złotów Moja Mała Ojczyzna”. Trzecioklasiści zmierzyli się z wieloma zadaniami związanymi z naszym cudownym miastem, m. in. z testem, wykreślanką, puzzlami, mapą Złotowa oraz hejnałem. Pokazali bardzo solidne przygotowanie, za co należy im się podziw.

OJ NAG 002 

Więcej…
 
Konkurs czytelniczek PDF Drukuj Email
niedziela, 28 października 2012 09:44
NAG CZYT 02
 

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który przypada w październiku w bibliotece ogłoszono konkurs czytelniczy. Dzieci miały swobodę wyboru  książek, które należało przeczytać w wyznaczonym terminie i wykonać do nich „Niezbędniczek czytelniczek”. Prace złożone przez dzieci były bardzo ciekawe, pomysłowe i estetycznie wykonane. Komisja poddała je szczegółowej analizie i sprawdziła poprawność oraz wyłoniła zwycięzców.

Najciekawsze i najlepsze prace zostały nagrodzone. Oto nasi laureaci:

 Maria Kasińska   kl. II b

Malwina Reczulska   kl. II b

Marta Kowalczyk    kl. II a

Natalia Piątek   kl. II c

 Pozostałe uczestniczki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz nagrody pocieszenia.

 Agnieszka Wojciechowska   kl. VI a

Paulina Biecka                      kl. VI a

Julia Pikulik                          kl. II c

Urszula Majerska                  kl. II a

Marta Mathews                     kl. II a

 
 
 
Biblioteka miejscem dla każdego. PDF Drukuj Email

Biblioteka1

W naszej szkole znajduje się nowoczesna biblioteka oraz czytelnia, które stanowią integralną całość. Wyposażona jest w 16 stanowisk pracy oraz 8 stanowisk komputerowych i wielofunkcyjne urządzenia sieciowe. Prenumeruje czasopisma dla nauczycieli i dla uczniów.

Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów podczas przerw, między lekcjami i po zajęciach.

Biblioteka w naszej szkole to miejsce przyjazne uczniom, pani mgr Teresa Paciejewska oraz pani mgr Alicja Wincaszek szkolne bibliotekarki są przyjacielem, powiernikiem i życzliwym doradcą.

Czytanie: sprawia przyjemność, jest formą odpoczynku, „poszerza horyzonty”. Pozwala wyjść ze swego egoizmu, nie żyć tylko w swoim małym światku, otwiera oczy na bogactwo i dobro, które jest w człowieku, na świat, historię, pomaga zrozumieć człowieka, uczy wrażliwości, poszerza wiedzę. Dobra książka pomaga piękniej żyć! Pobudza myślenie i wyobraźnię!!!!

Biblioteka czynna:

od poniedziałku do środy
w godz. od 8.00 – 15.00
w czwartki
od 8.00 –14.00
piątki
od 8.00 –13.00

Serdecznie zapraszamy.

Więcej…
 
„Cała Polska czyta dzieciom i my też” PDF Drukuj Email
środa, 06 czerwca 2012 22:29


Lokomotywa123

W dniu 5 czerwca w naszej szkole odbywała się akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas tegorocznej akcji uczniowie słuchali wiersza Juliana Tuwima ,,Lokomotywa”. Wiersze prezentowali publiczności: pani dyrektor Maria Monika Klein oraz nauczyciele i uczniowie. Każdy dołożył swoją mała cegiełkę, która utworzyła wspaniałą lokomotywę.

Na zakończenie uroczystości, Pani Dyrektor złożyła gratulacje uczniom naszej szkoły oraz ich opiekunom wręczając naklejki i zakładki.

Kampania  „Cała Polska czyta dzieciom” została  zainicjowana i jest kontynuowana w naszym kraju przez Fundację ABC XXI.

Czytanie dzieciom przynosi korzyści zarówno dla dziecka jak i dla czytającego rodzica. Jest okazją do wspólnego spędzania czasu. Warto, więc czytać dzieciom przynajmniej 20 minut dziennie.

Więcej…
 
Stanisław Staszic PDF Drukuj Email
sobota, 12 maja 2012 12:53

Ksiądz+ taternik + nauczyciel+ przyrodnik + geolog + polityk +  filozof + działacz społeczny + pisarz = Stanisław Staszic

geologia789

W dniach 20 – 30. 04 .2012r.  w bibliotece można było zapoznać się z treściami poświęconymi naszemu patronowi [patron –osoba pełniąca funkcję opiekuna, protektor ( wg Nowy słownik języka polskiego PWN )] z okazji 67-lecia szkoły. Dla uczniów klas I-III  zostały przygotowane i przeprowadzone przez p. A.Wincaszek lekcje o Stanisławie Staszicu. Dodatkową atrakcją była wspaniała wystawa skamieniałości i minerałów, które dzięki uprzejmości Muzeum Geologicznego w Warszawie zostały wypożyczone i przywiezione przez p. H.Urban.

geologia787

Do góry ▲

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 20 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy